Blog

Oficjalny blog Meguiar's Polska - porady, newsy, filmy… wszystko w jednym miejscu!

Chciałbyś, aby stan lakieru Twojego samochodu pozostał w jak najlepszej kondycji przez długi długi czas? Niestety każdy samochód jest narażony na negatywne oddziaływanie środowiska, dlatego warto pamiętać o regularnej pielęgnacji lakieru. Jednym z procesów, które negatywnie wpływają na wygląd i stan lakieru jest utlenianie zwane też oksydacją.

Jako, że zewnętrzna część samochodu ciągle narażona jest na działanie wody, powietrza i słońca, cząsteczki tlenu w powietrzu z czasem mogą zacząć się łączyć z powierzchnią lakieru. W większości przypadków, utlenianie może wystąpić jedynie, jeśli powierzchnia lakieru samochodu uległa pogorszeniu lub została zaniedbana w miejscu, gdzie niegdyś nieprzepuszczalna powierzchnia stała się przepuszczalna, a następnie pozostała niezabezpieczona. Pogorszenie to jest spowodowane zaniedbaniem, myciem środkami zawierającymi detergenty np. płynem do mycia naczyń, nagrzewaniem w gorącym słońcu, naturalnym zużyciem a także w wyniku naturalnego proces rozkładu.

zapobieganie oksydacji lakieru Meguiars

Na szczęście procesowi utleniania można zapobiec regularnie dbając o lakier samochodu oraz wybierając wysokiej jakości produkty do pielęgnacji auta. O czym warto pamiętać?

Po pierwsze myj samochód, używając dobrej jakości szamponów samochodowych o neutralnym pH takich jak Ultimate Wash & Wax, Gold Class Shampoo & Conditioner czy Nxt Car Wash.

Po drugie nakładaj ochronną warstwę wosku (np. syntetycznego NXT 2.0 Tech Wax czy Ultimate Wax lub z zawartością naturalnego wosku carnauba Gold Class Carnauba Premium Wax) na lakier co najmniej 3-4 razy w roku. Dobra powłoka ochronna działa jak bariera, która chroni lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Poza tym to ważne, żeby co najmniej raz w roku lub częściej w razie potrzeby usunąć zanieczyszczenia i uszkodzenia powierzchni lakieru za pomocą dobrej jakości produktów czyszczących takich jak Ultimate Compound czy Swirl Remover.

No i oczywiście, jeśli to tylko możliwe parkuj swoje auto pod zadaszeniem.

Regularna pielęgnacja lakieru odpowiednio dobranymi produktami pomoże Ci zapobiec procesowi utleniania, tak abyś mógł cieszyć się widokiem zadbanego i lśniącego auta jak najdłużej. A tak jak często mawia Barry Meguiar „regularna pielęgnacja to łatwa pielęgnacja”.

Nowości na blogu